 wheels-20"-frontwheel 20" 50 mm wide DOUBLEWALL rim black 36S OLD98/100 mm ...
frontwheel 20" 50 mm wide DOUBLEWALL rim black 36S OLD98/100 mm QR hub w.disc brake mount BRN R20ADF
Stock:in stock
Category:wheels
Subcategory:20"
Other photos:
Ask about the products
Add to the wish list
New
 Description of the product
Frontwheel
for 20x3.0 tires
20"
50 mm wide rim
ALU Double Wall
BLACK
 QR - quick relase
for disc brake
mounting size  98 mm
 steel axle  9 x 108 mm
contains quick relase
We deliver only in area of the European Union
Available payment method - EU bank transfer
bells
bags
brakes
chainrings
cool gadgets & clothing
chainguards
chains
cycle carriers
decals and headbadges
drive
fenders
forks
frames
gauges
grips
headset
handlebars
hubs
kickstands
locks
lights
mirrors
pedals
rims
rimstrips
seat-clamp
seatpost
saddles
sissybar
shifters
sprockets and freewheels
stems
tires
tubes
tools & workshop stuff
wheels
20"
24"
26"
26" FAT
28 / 29"
29" FAT
valve caps
E-BIKE
e-bike components
CUSTOM BICYCLES
CRUISER BICYCLES
FAT BIKES
BIG 29"ers
ROAD BIKES and FIXED GEAR
LOWRIDERS
 contact us
 about us - safety and legality
 how to buy
 delivery EUROPEAN UNION
 orders to WORLDWIDE destinations outside EU
 Logging
 Open an account
 Recall the password
custom fat-bike OOZEE Punk - Shimano 7-speed
------------------------
Show all
EXTRA WIDE rear hub 165 mm 3 - speed Sturmey Archer SX-RK3 - 36S - DISC Brake